Ile zarabiają projektanci gier wideo – pensja dla projektantów gier standardowychJednym z wielu sektorów biznesowych, który rozwija się szybko w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, jest przemysł gier wideo. W samych Stanach Zjednoczonych w ubiegłym roku gry wideo przyniosły przychody przekraczające 12,5 mld USD.

Ten silny rozwój ma miejsce, gdy wiele branż wciąż walczy o przetrwanie z powodu przedłużającej się światowej recesji. W miarę poprawy gospodarki amerykańskiej przemysł gier wideo gwarantuje jeszcze lepszy wzrost. Co oznacza, że firmy z tego sektora będą potrzebowały nowego napływu wyszkolonych i wykształconych pracowników, aby się rozwijać.

Zarobki twórców gier komputerowych

Można znaleźć wiele różnych rodzajów pracy dostępnych w branży gier wideo i są one ogólnie pogrupowane w dwie osobne funkcje. Jedna grupa osób opiekuje się stroną biznesową firmy i wykonuje zadania takie jak zarządzanie, sprzedaż produktów, księgowość i marketing. Druga grupa to kreatywna strona biznesu gier komputerowych i obejmuje cały personel techniczny, który tworzy i produkuje gry komputerowe. Są to prace takie jak projektanci gier wideo, inżynierowie oprogramowania komputerowego, animatorzy, graficy, inżynierowie audio i pisarze. Wszystkie te oferty pracy w branży gier dobrze opłacają wykwalifikowanych ludzi.

Najważniejszą pozycją po kreatywnej stronie branży gier jest tworzenie i konceptualizacja gry komputerowej, zadanie projektanta gier wideo. Projektant gier komputerowych wymyśla koncepcję gry wideo, a następnie pracuje nad zaprojektowaniem wszystkich różnych funkcji związanych z tworzeniem zupełnie nowej wielkiej gry komputerowej. Większość nowych gier wideo jest projektowana przez zespoły projektantów pracujących nad różnorodnymi obowiązkami pod kierunkiem lidera zespołu, głównego projektanta. Główny projektant obsługuje cały projekt i jest odpowiedzialny za personel i finanse, więc wymagane są dobre umiejętności administracyjne.

Warto pracować w Polsce jako twórca gier

Pod kierownictwem głównego projektanta często pracuje wielu młodszych projektantów gier pracujących nad grą wideo. Istnieją projektanci środowiska lub poziomu, projektanci systemów lub mechanicy gier oraz projektanci kreatywni, którzy pracują nad rozwojem interfejsu projektanta gier. Zwykłe poziomy wynagrodzeń projektantów gier wideo na tych różnych stanowiskach zależą od wielu czynników, takich jak doświadczenie zawodowe, lokalizacja geograficzna, stanowisko, kwalifikacje akademickie i pracodawca, dla którego pracujesz. Standardowa pensja dla projektantów gier dla młodszych projektantów wynosi około 40 000 USD rocznie. Może to wzrosnąć do ponad 100 000 USD po sześciu lub więcej latach doświadczenia w branży.

Wysokość wynagrodzenia projektanta gier wideo wzrasta wraz z doświadczeniem zawodowym, co jest powszechne w wielu branżach. Im większe doświadczenie praktyczne ma dana osobaZnajdź artykuł, tym bardziej są one warte firmy hazardowej. Lokalizacja pracy ma duży wpływ na wynagrodzenia, ponieważ niektóre lokalizacje są o wiele droższe. Tytuł pracy jest również decydujący. Jeśli w tytule jest junior, praca zapłaci mniej niż stanowisko, które w nim prowadzi. Firma, w której również pracujesz, i projektanci personelu zarabiają więcej niż niezależni projektanci.

1 thought on “Ile zarabiają projektanci gier wideo – pensja dla projektantów gier standardowych”

Comments are closed.